Bilişsel Davranişçi Terapide Güncel Yaklaşimlar Sunumu

BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİDE GÜNCEL YAKLAŞIMLAR SUNUMU

 

Kurumumuz  tarafından düzenlenen “Bilişsel Davranışçı Terapide Güncel Yaklaşımlar” başlıklı etkinlikte Psikiyatr Dr. Berk Murat Ergün, bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

İstiklal Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa; Merkez Müdürümüz Öğr. Gör. Dilek Demirezen, Merkez Müdür Yardımcımız Öğr. Gör. Oğuzhan Kendirli, Düzce Belediyesi Meclis Üyesi Gönül Asuk, Yeşildüzce Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Dilek Kar, Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon ve İlk Adım Merkezi çalışanları, öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimiz katılım gösterdi.

Sunumunda bir gün içerisinde birçok uyarılara maruz kalındığını dile getiren Berk Murat Ergün, “Bu uyarılara karşı bazı alışkanlıklar ediniriz. Edindiğimiz bu alışkanlıklar da bizi yönlendirmeye başlar. Biz buna otomatik pilot diyoruz. Artık hayatımızı biz yönlendirmiyoruzdur. Psikiyatr olarak bizler burada devreye girerek kişilerin farkındalıklarını oluşturmaya çalışıyoruz ve gelişen olaylara karşı kişilerin bilinçli bir davranış sergilemesini istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Program sonunda yaptığı başarılı çalışmalar ve sunumu için Psikiyatr Dr. Berk Murat Ergün’e Merkez Müdürüz Öğr. Gör. Dilek Akkuş tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.