Açık Ders

AÇIK DERS 

 

Her ayın üçüncü Çarşamba günü gerçekleştirilen Açık Ders uygulamasında, Merkez Müdürümüz Öğr. Gör. Dilek Demirezen, “Bağımlılıklarımız” başlıklı bir konferans verdi.

Bağımlılığı kronik bir beyin hastalığı şeklinde nitelendiren Öğr. Gör. Dilek Demirezen, “Bağımlılık, fazla miktarda madde almak değil, istediğinde durduramamaktır.” diyerek bağımlılığın acıdan kaçma, duyguları düzenleyememe gibi sebeplerle ortaya çıktığını ifade etti.

Kişilerin bağımlı olma potansiyellerinin birbirinden farklı olduğunu söyleyen Dilek Demirezen, bu potansiyeli; kullanım sıklığı, genetik, kullanım yolu ve psikolojik durum gibi faktörlerin belirlediğini sözlerine ekledi.

Bağımlılıkta asıl problemin damgalama olduğuna dikkat çeken Öğr. Gör. Dilek Demirezen, etiketlenen bağımlı kişilerin utanç hissederek tedaviye başlamadığının altını çizdi.

Program, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerif Demir tarafından  Merkez Müdürümüz Öğr. Gör. Dilek Demirezen’e teşekkür belgesini, katılımcılara da katılım belgelerini takdim etmesiyle son buldu.